Concurs judeţean 2 martie 2019

Repartizarea_elevilor_1.pdf
Rezultate_finale.pdf

Concursul județean de creație plastică cu participare directă "VIAŢA ÎN VERDE" este aprobat în CAEEJ pentru anul scolar 2018-2019, semestrul al II-lea, pozitia 11 și este organizat de Școala Gimnazială "Mircea cel Bătrân" Pitești, în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit "Altina" Pitești.

Atașat puteți vizualiza rezultatele elevilor la această ediție.

FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANŢILOR!

Elevii participanți au avut posibilitatea să demonstreze originalitate și creativitate, prin realizarea de lucrări plastice pe teme de mediu.

TEMA PROPUSĂ PENTRU CONCURS LA EDIȚIA a III-a, 2019 a fost ”Lumea florilor”.

Concursul propus de acest proiect se numără printre multiplele posibilități de realizare a educației pentru mediu, care promovează formarea unui comportament „pro” mediu, prin activități puse în practică, direct de copii. Lucrările realizate de copii prin utilizarea tehnicilor plastice au fost organizate într-o expoziție.

Read 272 times Last modified on Sunday, 03 March 2019 17:31